Logo oorboekje.nl

De radiogids van vandaag, zondag 14 juli 2024

2024

zondag

14

juli

Bijzonderheden, vandaag: Bijzonderheden, deze week:

Luister naar NPO Klassiek

Logo NPO Klassiek NPO Klassiek (voorheen NPO Radio 4)

Meer informatie over NPO Klassiek

00:00 De Nacht Non-stop muziek

Ontspannende klassieke muziek.

07:00 De Ochtend (kro-ncrv)

Programma waarin toegankelijke, verrassende muziek centraal staat. Daarnaast wordt het belangrijkste nieuws van de dag kort behandeld.

Presentatie: Pieter van Nes.

09:00 Tussen Hemel en Aarde (kro-ncrv)

Programma met klassieke, vaak religieuze muziek voor het ultieme zondagochtendgevoel. Met muziek uit verschillende stijlperioden; van gregoriaans tot muziek van Pärt en van Bach en Brahms tot Taverner en Ten Holt.

Presentatie: Wilfred Kemp.

11:00 Het Zondagochtend Concert (AvroTros)

Vandaag zijn de volgende opnames te horen:

  • 11:04 uur: E. Chausson - Pianotrio, op.3
    Van Baerle Trio
  • 11:38 uur: P. Dukas - La Péri (compleet)
    Radio Filharmonisch Orkest o.l.v. Hans Vonk
  • 11:51 uur: M. Ravel - Introduction et Allegro
    Remy van Kesteren (harp) en Ensemble Ludwig

Presentatie: Hans van den Boom.

12:15 De Muziekfabriek (AvroTros)

Een muzikale brug tussen Zondagochtend- en Zondagmiddagconcert met aangename muziek en om 13.00 uur de rubriek De Mis-Verkiezing.

Presentatie: Willem de Vries.

14:00 Het Zondagmiddagconcert (AvroTros)

Vanmiddag is een opname te horen van het Koninklijk Concertgebouworkest onder leiding van Fabio Luisi

  • George Bizet - Symfonie in C
  • Antonín Dvorák - Symfonie nr.9 "uit de nieuwe wereld"

Presentatie: Selma van Dijk.

16:30 Diskotabel (NTR)

Recent verschenen cd’s worden besproken door een panel van drie muziekkenners.

Presentatie: Cécile Huijnen.

18:00 Panorama Zondag (kro-ncrv)

Gesprek met een gast over diens culturele landschap. Een goed gesprek aan tafel, met veel muziek.

Presentatie: Hans Smit.

20:00 Zomeravondconcert: Le Concert des Nations (NTR)

Vanavond is een opname te horen van Le Concert des Nations onder leiding van Jordi Savall en Luca Guglielmi (klavecimbel)

  • Vivaldi - Concert voor vier violen RV 580
  • Bach - Klavecimbelconcert nr. 1 in d, BWV 1052
  • Bach - Orkestsuite nr. 2 in bes, BWV 1067

Presentatie: Beitske de Jong.

23:00 Vrije Geluiden (VPRO)

Nieuwe CD’s, oude platen, concerttips en archiefopnamen aan de grenzen van de klassieke muziek.

Presentatie: Aad van Nieuwkerk.

00:00 - 07:00 De Nacht Non-stop muziek

Ontspannende klassieke muziek.

Luister naar ClassicNL

Logo ClassicNL ClassicNL (voorheen Classic FM)

Meer informatie over ClassicNL

06:00 Classic In De Ochtend Non-stop muziek

12:00 Classic In De Middag Non-stop muziek

18:00 Classic In De Avond Non-stop muziek

22:00 Mindradio Non-stop muziek

De beste muziek om tot rust te komen.

23:00 Crossover Non-stop muziek

De mooiste toegankelijke jazz, world en beyond.

01:00 - 06:00 Classic In De Nacht Non-stop muziek

Luister naar Concertzender

Logo Concertzender Concertzender

Meer informatie over Concertzender

04:00 De Nacht: Klassiek

Klassieke muziek.

07:00 Ochtendeditie

Klassieke muziek.

10:00 Het Pianoatelier

Willem Brons en Pauline Verburg schaven aan alle facetten van de klaviermuziek.

11:00 Die Sanck een Liedt

Programma over de liedkunst.

Presentatie: Evert Jan Nagtegaal.

12:00 Het Strijkkwartet

Opnames van diverse strijkkwartetten.

Presentatie: Leo Samama.

13:00 Paul Korenhofs Opera Actueel

Opera in de zaal en op CD, door Paul Korenhof.

14:00 Luister

Klassieke muziek, met een selectie uit het blad Luister.

15:00 Tussen Droom en Daad

Fin de siècle, impressionisme, expressionisme, industrialisme, futurisme en ook weemoedigheid, die niemand kan verklaren.

16:00 In de Schijnwerper

In dit programma staat iedere maand de muziek van één componist centraal.

17:00 Folk It

Folkmagazine over heden en verleden, van freakfolk tot minstrelen.

18:00 Radio Monalisa

Vrouwelijke componisten: klassiek, jazz, hedendaags.

Presentatie: Patricia Werner Leanse.

19:00 Sensenta

Een muzikaal vervolgverhaal.

20:00 DreamScenes

Een ononderbroken mix van ambient soundscapes, experimentele electronica en modern-klassieke muziek.

21:00 X-Rated

Experimenteel, avant-garde, industrial, ambient en electronics.

23:00 X-Ray

Muzikale straling.

00:00 Dr. Klangendum

Onafhankelijke geluidskunst, radiofonische projecten en andere audio-non-visuele misverstanden en vondsten.

01:00 Re:light

Crosslinks.
In dit programma krijgen internationale klankkunstprojecten de kans zich te presenteren.

02:00 Bach & Co

Programma over Johann Sebastian Bach.

Presentatie: Govert Jan Bach.

03:00 Kaap Gonzo

Radioshow van het tijdschrift Gonzo (circus), met muziek uit alle afgelegen hoeken en gaten van de hedendaagse ondergrondse muziek. Met parels, zoals album tracks, unieke concertopnames of zelfs interview die het tijdschrift niet haalden.

05:00 - 06:00 Framework 1

Een reis door het geluid van de wereld.

Luister naar Klara

Logo Klara Klara

Meer informatie over Klara

23:00 Continuo Non-stop muziek

07:00 Klara Staat Op

Een soundtrack met nieuwe en tijdloze platen; met muzikale weetjes en ontdekkingen.

Presentatie: Sander De Keere.

10:00 De Zomer van Klara

Muziek en verhalen.

Presentatie: Sieglinde Michiel.

13:00 Klara Live @ Waldenfestival

Verslag van het Walden Festival. Tussen de concerten door zijn gesprekken en live-sessies met de muzikanten te horen en zijn er reportages van achter de schermen.
Met muziek van onder andere Karavan Vivaldi met Lorenzo Gatto, An Pierlé, Wajdi Riahi, Fleur Strijbos & Emma Wils, Momi Maiga en Driss El Maloumi.

Presentatie: Katleen Van Bavel & Bart Vanhoudt.

20:00 Nuits d’été

Presentatie: Anne-Marie Segers.

22:00 All That Jazz

Muziek van de meest legendarische jazzhelden.

23:00 - 07:00 Continuo Non-stop muziek


Non-stop muziek = Non-stop muziek      
Radiogids
Frequenties
Overig
Over ons

© 2024 oorboekje.nl